Vítejte v Setiho obchůdku. Produkty přidáváme postupňe a tak Vás žádáme o trpělivost. Děkujeme za pochopení.

BIO Kysané zelí 1 kg

158799

Setiho výroba

Kysané zelí je v kvalitě BIO

Složení: Bílé hlávkové zelí, sůl, kmín.

Balení: 1 kg

Na chřipku a nachlazení,

nejlepší je naše zelí!

Více informací

54 ks

60 Kč s DPH

60 Kč za 1 kg

Více informací

Výroba:

Kysané zelí se získává mléčným kvašením jemně nakrouhaných bílých hlávek. Nakrouhané zelí se osolí a okoření kmínemPři kvašení se přeměňují cukry a škroby na kyselinu mléčnou, která zelí konzervuje a má lahodnou chuť. Pokud se zelí skladuje za správných podmínek, vydrží mnoho měsíců. Obsahuje stejné prospěšné látky jako zelí syrové, vitaminu C však ještě víc a také izotiokyanáty – látky, které vznikají procesem kvašení a chrání tělo před rakovinou. Šťávu z kysaného zelí proto nevylévejte, ale pijte ji, protože je velmi zdravá.

Pomocník při dietách

Kysané zelí, je vynikající zeleninou při hubnutí. Díky vláknině zasytí, přitom obsah kilojoulů má minimální. Bílé zelí má 121 kJ/100 g, zelí pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, má hodně provitaminu A, C a vitaminů skupiny B a také důležitý selen, který působí jako antioxidant. Bílé kysané zelí má nezastupitelné místo v jídelníčku a všude tam, kde se jí zdravě.

Čím prospívá

Zelí má vysoký obsah vitaminu C, obsahuje vitamin K, E, vitaminy skupiny B včetně kyseliny listové a pantotenové, betakaroten, z minerálů pak draslík, molybden, hořčík, železo, vápník a zinek. Nechybí mu ani bílkoviny, organické kyseliny a vláknina. Zelí aktivuje metabolismus sacharidů, stimuluje nervy a mozek, zlepšuje náladu a koncentraci. Díky vysokému obsahu vitaminu B12 působí proti depresím. Uvolňuje napětí, podporuje spánek, protože uklidňuje nervový systém a snižuje krevní tlak a celkově posiluje imunitní systém. Povzbuzuje krvetvorbu, aktivuje okysličování buněk a podněcuje jejich růst, zvyšuje libido. Pročišťuje střeva, působí příznivě proti zácpě, má schopnost vázat těžké kovy, které odstraňuje z organismu, ochraňuje střevní mikroflóru. Zelí také působí proti bakteriím, zelná šťáva pomáhá při léčbě dny a žlučníkových kamenů. Přičítají se mu účinky při léčbě žaludečních vředů díky obsahu látky S-metylmetionin, která zřejmě urychluje jejich zacelování.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

BIO Kysané zelí 1 kg

BIO Kysané zelí 1 kg

Kysané zelí je v kvalitě BIO

Složení: Bílé hlávkové zelí, sůl, kmín.

Balení: 1 kg

Na chřipku a nachlazení,

nejlepší je naše zelí!

11 dalších produktů ve stejné kategorii:

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: