BIO Červené kysané zelí

85,00 Kč

(85,00 Kč za 1 kg)

S DPH dodání do 5 dní po zaplacení

Kysané zelí je v kvalitě BIO

Složení: Červené hlávkové zelí, sůl, kmín.

Balení: 1 kg

Na chřipku a nachlazení, nejlepší je naše zelí!

Počet
Skladem

  Garance bezpečí

Náš eshop je zabezpečen SSL certifikátem a veškeré informace které zadáte jsou u nás v bezpečí.

  Garance doručení

Každá zásilka je pojištěna na dvojnásobek dané hodnoty. O své zakoupené zboží nepřijdete!

  Odeslání

Odeslání objednávek je vždy v úterý následující po připsání platby na náš účet.

  Platba kartou

Poskytovatel platební brány je společnost ComGate Payment

Výroba:

Kysané zelí se získává mléčným kvašením jemně nakrouhaných červených hlávek. Nakrouhané zelí se osolí a okoření kmínem. Při kvašení se přeměňují cukry a škroby na kyselinu mléčnou, která zelí konzervuje a má lahodnou chuť. Pokud se zelí skladuje za správných podmínek, vydrží mnoho měsíců. Obsahuje stejné prospěšné látky jako zelí syrové, vitaminu C však ještě víc a také izotiokyanáty – látky, které vznikají procesem kvašení a chrání tělo před rakovinou. Šťávu z kysaného zelí proto nevylévejte, ale pijte ji, protože je velmi zdravá.

Pomocník při dietách

Kysané zelí, je vynikající zeleninou při hubnutí. Díky vláknině zasytí, přitom obsah kilojoulů má minimální. Zelí má 121 kJ/100 g, a pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, má hodně provitaminu A, C a vitaminů skupiny B a také důležitý selen, který působí jako antioxidant. Kysané zelí má nezastupitelné místo v jídelníčku a všude tam, kde se jí zdravě.

Čím prospívá

Zelí má vysoký obsah vitaminu C, obsahuje vitamin K, E, vitaminy skupiny B včetně kyseliny listové a pantotenové, betakaroten, z minerálů pak draslík, molybden, hořčík, železo, vápník a zinek. Nechybí mu ani bílkoviny, organické kyseliny a vláknina. Zelí aktivuje metabolismus sacharidů, stimuluje nervy a mozek, zlepšuje náladu a koncentraci. Díky vysokému obsahu vitaminu B12 působí proti depresím. Uvolňuje napětí, podporuje spánek, protože uklidňuje nervový systém a snižuje krevní tlak a celkově posiluje imunitní systém. Povzbuzuje krvetvorbu, aktivuje okysličování buněk a podněcuje jejich růst, zvyšuje libido. Pročišťuje střeva, působí příznivě proti zácpě, má schopnost vázat těžké kovy, které odstraňuje z organismu, ochraňuje střevní mikroflóru. Zelí také působí proti bakteriím, zelná šťáva pomáhá při léčbě dny a žlučníkových kamenů. Přičítají se mu účinky při léčbě žaludečních vředů díky obsahu látky S-metylmetionin, která zřejmě urychluje jejich zacelování.

158801
80 ks