Habanero Red

55,00 Kč
S DPH dodání do 5 dní po zaplacení

Habanero Red v kvalitě BIO

Složení: Habanero Red.

Balení: 10+semínek

Počet
Skladem

  Garance bezpečí

Náš eshop je zabezpečen SSL certifikátem a veškeré informace které zadáte jsou u nás v bezpečí.

  Garance doručení

Každá zásilka je pojištěna na dvojnásobek dané hodnoty. O své zakoupené zboží nepřijdete!

Informace:

Níže zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte

Pěstování: 

Habanero lze s úspěchem pěstovat doma, ve skleníku i venku. Občas se venku stane, že nedozraje celá úroda, ale zčervená pouze 1/3 papriček (Habanero se konzumují i zelené) . Je vhodnější pěstovat v truhlíkách či květináčích a v případě dřívějšího ochlazení přesunout do skleníku či bytu. Capsicum chinense potřebuje pro optimální klíčení teplotu kolem 28 °C a doba klíčení je až 1 měsíc

Pálivost nejznámějších plodin a koření přibližná pálivost dle SHU

sladká paprika 0

paprička pimento 300

paprička jalapeňo 5 500

paprička serrano 14 000

cayenský pepř 40 000

tabasco 45 000

paprička habanero red 325 000

paprička red savina habanero 500 000

Popis plodu: 5 cm dlouhý a až 4 cm široký plod Habanera Red je typický tvarem většiny Habaner. Nepravidelné kónické jakoby zmačkané zakončení bez znatelné špičky. Po celé délce si od stonku drží prolisy. Stonek je u plodu poměrně tlustý. Síla stěny je střední. Dozrává ze zeleného přes oranžovou do svého červeného zbarvení.

Popis rostliny: Habanero Red dorůstá běžně 70 cm. Mívají světlezelené pěkné zbytnělé listy vejčitého, ale až srdčitého tvaru zakončeného do špičky. Přestože mají křehčí stonek rády se rostliny derou do šíře a zahušťují spon ostatním rostlinám. Umí hustě nasadit bílé květy, což se následně pozitivně odráží ve výnosech.

Nároky na pěstování: Papriky obecně jsou rostliny první trati, což znamená, že se vysazují do půdy první rok po odpočinutí a vyhnojení. (Rostliny druhé trati jsou sázeny tedy až druhým rokem atd.). Specielně u habaner však navíc doporučuje pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Zaručíte si tak dostatečný výnos a  u takto chutné odrůdy budete jedině rádi. Při zalévání dospělých sazenic nemokřete listy, omezujete tak vznik chorob a plísní. Vezměte také v potaz její rozpínavost a poskytněte tedy rostlin o něco více prostoru, nebo ji přiměřeně usměrněte.

Možná využití: Věřte, že tuto odrůdu si jako ostatní habanera zamilujete a možnosti využití bude bránit nebo naopak rozvíjet pouze vaše fantazie. Vyniká tedy oproti ostatním odrůdám ve všech směrech využití, takže jen pro inspiraci, zkuste z habanera připravit sladké pálivé jídlo, dokonce máme osvědčené zákusky a pálivé cukroví. Jistě vás tato odrůda bude lákat k ochutnání čerstvě utrženého plodu. Doporučujeme… ale buďte opatrní.

158805
500 ks